Projectmanager LMS 10fte

Je zult veel koffie (mag ook thee zijn) moeten drinken met opdrachtgever(s), meldkamer gebruikers, beheerders en nog heel veel meer mensen om de ’neuzen dezelfde kant ‘op te krijgen. Hierbij wordt van jou verwacht dat je het voortouw neemt, knopen doorhakt, bijeenkomsten organiseert maar ook zware gesprekken voert. Dit alles in een omgeving waarin jij niet de enige bent met een veranderopdracht en waar planmatig wordt gewerkt zodat het belastinggeld verantwoord wordt uitgegeven. Je bent gepokt en gemazeld door ervaring en met een drive om projecten te realiseren, bij voorkeur met ervaring bij de overheid.

  • Plaats Rotterdam
  • Uren per week 36 uren per week
  • Opleiding HBO
  • Vakgebied Projectmanagement
  • Contracttype Tijdelijke loondienst ICQ / Detachering / Werving & Selectie
  • Aanvraagnummer 5801-C

Over de functie

Voor de Politie zijn wij op zoek naar een Projectmanager LMS 10fte.

NB. 
In het kader van de wDBA kan deze opdracht alleen op basis van “detachering” worden uitgevoerd. ICQ Groep biedt hiervoor diverse mogelijkheden. Hierbij kun je rekenen op een aantrekkelijk salaris en uitstekende arbeidsvoorwaarden. Geïnteresseerd in de mogelijkheden die wij daarvoor bieden? Ga dan naar https://www.icq-groep.nl/over-icq/nieuws/actueel/update-wet-dba-wij-zijn-er-klaar-voor-jij-ook

Opdracht:
Een verandering met een IT-component realiseren heeft nogal wat voeten in de aarde. Zeker als je zoals bij ons direct met de meldkamers te maken krijgt. Het kan ook gaan om een intern verandertraject met meerdere deelprojecten, zoals werken aan de technologische basis van de toekomst die veilig, betrouwbaar en wendbaar is, of de vernieuwing van het bedrijfsvoeringslandschap. 

Je zult veel koffie (mag ook thee zijn) moeten drinken met opdrachtgever(s), meldkamer gebruikers, beheerders en nog heel veel meer mensen om de ’neuzen dezelfde kant ‘op te krijgen. Hierbij wordt van jou verwacht dat je het voortouw neemt, knopen doorhakt, bijeenkomsten organiseert maar ook zware gesprekken voert. Dit alles in een omgeving waarin jij niet de enige bent met een veranderopdracht en waar planmatig wordt gewerkt zodat het belastinggeld verantwoord wordt uitgegeven. Je bent gepokt en gemazeld door ervaring en met een drive om projecten te realiseren, bij voorkeur met ervaring bij de overheid. 

Vanuit het portfolio voor het komend jaar zullen naast een groot aantal lopende programma's en projecten, ook weer nieuwe trajecten gestart gaan worden. De vraag naar project professionals is daarmee groter dan de beschikbare interne capaciteit en dat leidt ertoe dat het nodig is om extra capaciteit extern in te huren om een bijdrage te leveren aan het succesvol afronden van programma’s en projecten.

Doelstelling:
Je houdt je onder andere bezig met:
- de planning, voortgang, kwaliteit, kostenbewaking en een goed eindresultaat;
- signaleren en mitigeren van risico’s en issues, zodat de kwaliteit gewaarborgd blijft;
- een goede teamspirit;
- het coachen van medewerkers binnen je project in hun vakinhoudelijke expertise;
- het bijdragen aan verdere professionalisering.

Verantwoordelijkheden:
Om de doelstelling te behalen heb je als projectmanager de volgende taken/verantwoordelijkheden:
- Eindverantwoordelijk voor het opstellen en uitvoeren van een projectplan (PID).
- Eindverantwoordelijk voor de oplevering en borging van integrale IV ontwikkel- en implementatieprojecten, technische ICT projecten en/of verandertrajecten.
- Overleg binnen de context van het project met de gebruikersorganisatie, ketenpartners en externe partijen om de (implementatie)activiteiten op elkaar af te stemmen.
- Zorgdragen voor de tijdige oplevering van de projectmanagement producten vanaf start tot einde project.
- Zorgdragen voor de planning, voortgang, kwaliteit, kostenbewaking en op te leveren eindresultaat voor de eigen projecten.
- Inspireren van het projectteam om de noodzakelijke resultaten neer te zetten.
- Een volwaardige gesprekspartner voor de leiding en ook voor de medewerkers, wat blijkt uit vakbekwaamheid. Schakelt moeiteloos op verschillende niveaus, maatschappelijk georiënteerd, is klantgericht en beschikt over goede netwerkvaardigheden. Is zich bewust van de positie binnen de organisatie: hieruit blijkt de sterke politieke en organisatiesensitiviteit.
- Verantwoordelijk voor de realisatie van een complexe en sterk organisatorische projecten op het gebied van informatievoorziening, waarbij daarnaast zorg wordt gedragen voor de implementatie van de oplossingen.

Contacten:
- Stakeholders PDC Huisvesting
- Teams binnen Dienst-IV
- Voorzieningen binnen LMS
- Leveranciers van AV, IV, C2000, GMS.
- Stakeholder Politie, Ambulance, Brandweer en Veiligheidsregio’s
- Meldkamer coördinatie punt
- Lokale ondersteuning Politie
- Functioneel beheerteams Politie, Ambulance en Brandweer
- Gebruikers Politie, Ambulance en Brandweer

Competenties:
- Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in.
- Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking.
- Maatschappelijke oriëntatie: Is alert op en verdiept zich in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en benut deze kennis effectief voor de eigen functie of organisatie.
- Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen desorganisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen.
- Overtuigingskracht: Toont gedrag dat erop is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën.
- Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij.
- Systeemdenken: Herkent zowel het groter verband als de interne samenhang binnen vraagstukken en is zich bewust van de eigen positie en invloed in dat grotere geheel.
- Vakmanschap: Beschikt over en past inhoudelijke kennis en vaardigheden op een adequate wijze in zijn vak toe.
- Politiek-bestuurlijke sensitiviteit: Anticipeert op en onderkent de relevantie van gebeurtenissen in de politiek bestuurlijke context die van invloed zijn op de positionering van de politie. 

Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Zeist
Begindatum: 01-06-2025
Einddatum: 31-05-2027
Optie op verlenging: nee
Inzet per week: 36 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 23-04-2025
Sluitingstijd: 09:00 uur
Intakegesprek: z.s.m.

Toon meerToon minder

Over de organisatie

Politiemensen staan midden in de maatschappij, dicht op het nieuws. De politie is daar waar het gebeurt. Het optreden van agenten ligt altijd onder een vergrootglas. 

Bij de politie ben je 24 uur per dag en voor iedereen in onze diverse samenleving. Integer, moedig, betrouwbaar en verbindend zijn daarom onze kernwaarden. Binnen de politieorganisatie kun je op verschillende manieren bijdragen aan een veilige samenleving. Op straat of achter de schermen; elke collega draagt bij aan het politiewerk. Agenten mogen ingrijpen en verdachten hun vrijheid ontnemen als dat nodig is. Je houdt toezicht op straat en bent daar waar jouw hulp nodig is. 

Je kunt ook kiezen voor een functie in de bedrijfsvoering, bijvoorbeeld in de administratie, ICT of beleid. Of voor een functie bij de financiële of digitale recherche. Maar wat je ook doet, in uniform of juist niet: vakmanschap staat voorop.

Toon meerToon minder

Wat wij vragen

- Je bent inzetbaar vanaf 01-06-2025 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 31-05-2027 voor 36 uur per week.
- Minimaal een erkend, volwaardig en volledig afgerond diploma op Mbo-niveau 4.
- Bereid en aantoonbaar in staat om een IPMA-D-certificaat binnen 2 jaar te behalen op basis van een bestaand portfolio van geschikte programma’s/projecten.
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke rol.
- Aantoonbare werkervaring met de projectmanagementmethode Prince2 en/of agile methodes (Agile, Scrum).
- In de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar werkervaring als allround projectleider met projecten in een complex IT-landschap.
- Een goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal.

Wensen:
- Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen Meldkamerdomein.
- Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in het vertalen van businessbehoeften naar een plan.
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met ITIL.
- Aantoonbare werkervaring met het schrijven van teksten die helder, toegankelijk en makkelijk te begrijpen zijn voor besluitvormers.
- Aantoonbare werkervaring binnen een Agile omgeving (SAFe, LeSS, etc.).
- In de afgelopen 5 jaar, de volledige 5 jaar, werkervaring op Hbo werk-denk niveau uitgevoerd.
- In het bezit van een IPMA-D-certificaat (of hoger).

Toon meerToon minder

Wat wij bieden

Ben jij als professional op zoek naar een interessante opdracht waarin jij het verschil kunt maken? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Bij ICQ Groep krijg je de kans om te werken aan uitdagende projecten bij verschillende opdrachtgevers. Je krijgt de mogelijkheid om jezelf voortdurend te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen. We zijn op zoek naar talent zoals jij, dus waar wacht je nog op? We seek you!


Toon meerToon minder

Meer informatie

Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.

N.B.
Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.

Toon meerToon minder

Spreekt deze opdracht je aan?

Spreekt deze opdracht je aan? Solliciteer dan snel of deel deze met iemand die hier perfect bij past!

Onze recruiter

Richard Altena

Als jouw persoonlijke recruiter voor deze opdracht help ik je graag bij het vinden van een baan die bij je past en bied ik ondersteuning waar nodig!

Solliciteer